Агроудобрения

«Грунт дорожче золота»

В. В. Докучаєв


Агрохімія - наука, яка вивчає кругообіг речовин у системі «грунт - рослина - добрива», а також їх вплив на якість сільськогосподарської продукції та проблеми охорони навколишнього середовища в зоні ведення аграрного сектора економіки держави.

Агрохімічні дослідження стосуються питань відтворення родючості грунтів, високоефективного використання мінеральних, органічних добрив, мікроелементів на фоні інших засобів хімізації, вивчення агрохімічної, економічної, енергетичної та екологічної ефективності добрив, їх фізико-хімічних та агрохімічних властивостей,
організації системи хімізації галузей агропромислового комплексу.

Одним з напрямків агрохімії є вивчення органічних добрив.
У рослинництві важливо знати, що зробити, щоб рослина виросла і дало хороший урожай. Коли і як посіяти, скільки внести добрив і мікроелементів, якими скористатися пестицидами і т. д.Спробуємо розібратися, яким чином і за рахунок чого ми можемо підвищити врожайність на своїх полях і ділянках.
Головна відмінність рослин в тому, що у них існує тільки хімічна сигнальна система і хімічна регуляція росту та розвитку. Таким чином, рослинні гормони-ауксини, гібереліни та інші,в різних поєднаннях і концентраціях відповідають за реакції рослин, напрямок біохімічних процесів і в цілому за розвиток. За допомогою внесення певних хімічних або біологічних препаратів ми можемо викликати у рослини потрібну нам реакцію на певній фазі зростання. Ця практика широко використовується в рослинництві.Стимулятори росту та стимулятори коренеутворення, азотні підживлення, гербіциди десиканти. Серед різноманіття стимуляторів росту потрібно знати і розуміти, який з них на що і як діє. Так, наприклад: бурштинова кислота стимулятор утворення плоду, гетероауксин - сильний стимулятор росту коренів,а амінокислотні препарати стимулюють синтез білка і одночасно включаються до складу білків рослини в якості будівельного матеріалу. Щоб добитися поєднання кількох дій, потрібно застосовувати декілька різних препаратів, або застосовувати комплексні, наприклад, гумати.
Гумінові препарати, виготовляються з натуральної сировини - торфу,сапропелю, зазвичай містять в своєму складі, окрім власне гумінових і фульвокислот, більшість рослинних гормонів, амінокислоти, мікроелементи, прості органічні кислоти. Власне, і самі гумінові кислоти, утворені за рахунок глибокої трансформації рослинних тканин, мають комплексним стимулюючою дією на рослини.Звичайна доза застосування гуматів дуже мала і становить декілька грамів діючої речовини на гектар. У відповідь же на таку мізерну дозу, рослини формують збільшення врожаю до декількох десятків центнерів на гектар, залежно від культури і сорту.Компанія АВАНТЕ спільно з ДП МНТЦ «Агробіотех» серйозно займається вивченням стимуляторів росту рослин. На підставі власних досліджень нашої компанії і компанії партнерів почали виробництво комплексного органо-мінерального добрива «Біомаг». Препарат володіє широким комплексним стимулюючою дією на рослини,прискорює багато біохімічні та ростові процеси, допомагає у разі несприятливих кліматичних умов, сприяє зниженню захворювання рослин. Одночасно препарат допомагає і відновленню родючості грунту.
Українським колегам, для яких препарат новий на ринку,вдалося провести серію порівняльних виробничих випробувань в господарствах ряду областей. В цілому, за узагальненими даними, надбавки врожайності деяких культур на Україні склала до 30%.
В даний момент препарат проходить державні реєстраційні випробування в Україні.