Агроудобрения

«Грандіозні речі робляться грандіозними засобами. Одна природа робить велике даром ».

А. Герцен

Реалії сучасного світу змушують всіх задуматися про щось нове. Все навколо постійно змінюється, вдосконалюється. У всьому світі все прагнуть до безпеки, ресурсозбереження, підвищення віддачі на одиницю вкладених коштів.Ми постійно думаємо, прораховуємо, як одночасно менше витрачати і разом з тим робити наше місце проживання більш комфортним. Чому ж тоді у більшості сільських господарств України технології залишаються на рівні 70 років минулого сторіччя?Часто сучасні фермери діють за принципом «зроблю як сусід» або «все життя так робили батьки і врожай отримували». Але варто задуматися про те, що світ змінився і в аграріїв немає більше ні можливості, ні коштів сипати в землю мінеральні добрива тоннами (як раніше, в часи СРСР).У XXI столітті як ніколи гостро стоїть питання про збереження і відновлення родючості грунтів. Сьогодні фермер, не вдосконалюються своє виробництво, дуже швидко втрачає ініціативу на ринку і залишається за бортом.

Органомінеральні добрива

Що стоїть за цими словами? Данина моді чи нова реальна економічна модель ведення аграрного господарства? Органічне землеробство. Вчора - це сміливі експерименти новаторів-одиночок, сьогодні - це перспективний напрямок і стабільний дохід. В умовах інтенсифікації сільського господарства України зростає роль органічних добрив,які не тільки забезпечують рослини поживними речовинами, але і є засобом поліпшення структури грунту і її водно-повітряного та теплового режимів, зменшення шкідливої дії грунтової кислотності на ріст рослин, активізують життєдіяльність мікроорганізмів. Органічні добрива - добрива,які є біологічно активною речовиною з набором мікро і макроелементів, які благотворно впливають на загальний розвиток рослин.

Перевага використання:

  • забезпечує отримання екологічно чистого врожаю;
  • сприяє поліпшенню структури грунту і утриманню вологи;
  • підвищує активність мікроорганізмів;є природним джерелом необхідних мікро і макроелементів;
  • сприяє відновленню родючості грунту і активному росту рослин;
  • підвищує стійкість рослин до захворювань.

Органічні добрива варто розглядати як потужний стимулятор, подібно вітамінам по відношенню до тварин організмам.Підвищується активність всіх клітин рослини. В результаті зростає енергія клітини, оптимізуються фізико-хімічні властивості протоплазми, інтенсифікується обмін речовин, фотосинтез, дихання, синтез білків і вуглеців. Як наслідок, прискорюється поділ клітин, а значить відбувається поліпшення загального росту рослин.В результаті застосування органо-мінеральних добрив активно розвивається коренева система, посилюється кореневе живлення рослин, а також всмоктування вологи. Збільшення біомаси рослини і активізація обміну речовин веде до посилення фотосинтезу накопиченню рослинами вуглеводів. Підвищується стійкість рослин до різних захворювань.Добрива є неспецифічними активаторами імунної системи. Поряд з цим при обробці підвищується стійкість рослин до несприятливих факторів зовнішнього середовища: екстремальних температур, перезволоження, сильного вітру.

Органічні добрива - здорове майбутнє України. Вони сприяють:

  • відновленню фізичних властивостей грунту (в тому числі поліпшення механічної структури грунту);
  • відновленню біологічних характеристик грунту, в тому числі відродженню бактеріальних спільнот, поліпшенню протекторних властивостей грунту.
  • вирощуванню екологічно чистої, а значить здоровою для всіх агропродукції;
  • зниження важких металів, радіонуклідів та Біотоксиканти в продукції;
  • отриманню харчової продукції з підвищеним вмістом вітамінів, вуглеців, білків.

Також, застосування органо-мінеральних добрив знижує витрати на азотні добрива до 50%, підвищується врожайність с/г культур, поліпшується якість врожаю за рахунок підвищення вмісту клейковини, вуглеводів, вітамінів, білків.